Choď na obsah Choď na menu
 


Epizódy 1

*Epizóda 59 (19.12.2005): Alexander sa rozhodol, že opustí Furstenhof, pretože nemôže opustiť Katharinu - a nemôže naďalej byť v blízkosti Laury, ktorú stále miluje. Werner sa pokúša prehovoriť Charlotte, aby sa znova pokúsila o liečbu opätovného ataku rakoviny. Charlotte odmieta akúkoľvek formu ďalšej terapie a je zmierená s osudom, že jej nezostáva príliš mnoho života. Medzi manželmi dochádza k silnej roztržke na tému ďalšej liečby. Alexander sa zveruje bratovi Robertovi, že s Katharinou z Fustenhofu odchádza, aby nebol naďalej v blízkosti Laury – Robert chce bratovi pomôcť a navrhuje, aby Lauru prepustil. Tanja má novú známosť so svojim vysnívaným milionárom – ktorý však vedie úplne iný spôsob života než ona – zabýva sa totiž východnými filozofiami a tomu podraďuje svoj spôsob života. Katharina požaduje od Alexandra vysvetlenie, prečo majú opustiť Furstenhof a chce začať niekde inde – aby sa dokázal presadiť sám. Tanja začína pochybovať o vzťahu so svojim novým priateľom. Werner žiada Alfonsa o pomoc pri organizovaní Charlottinej liečby. Laura sa púšťa do nových úloh – tvorby svojich vlastných specialít - pralinek, s ktorými by sa rada presadila v hotelovom obchode. Leonard žiada Tanju o ruku. Laura pripravila pre Alexandra na odchod z hotela ako darček špeciálnu pralinku. Alexander oznamuje Wernerovi, že sa s Katharinou rozhodli odísť z Furstenhofu – otec mu hovorí, že bude musieť svoje plány zmeniť – pretože u matky bol znova zistený rakovinový nález. Alexander mení svoje plány a pokúša sa prehovoriť matku k liečbe. Werner prehovára Alfonsa, aby mu pomohol s jeho tajnými plánmi na liečbu Charloty. Žiada ho, aby s Charlotte pod istou zámienkou spoločného výletu tajne odviezol Charlottu do liečebne s špeciálnou formou terapie. Alfons oznamuje Hildegard, že si hodlá zobrať dva dni voľna – ale sám. Charlotte plán prekukne a rozhnevá sa aj na Alfonsa. Dochádza k vzrušenej debate, pri ktorej Werner silne Charlotte urazí.

Laura a Alexander (Image: ARD / Jo Bischoff)

 

*Epizóda 58 (16.12.2005): Laura a Alexander spolu stále majú pomer. Ale Alexander situáciu už veľmi nezvláda. Laura sa rozhodne, že Alexandrovi pôjde z cesty. Robertovi oznamuje, že sa už nebude podieľať na ich novom obchode takouto mierou a hlavne, že nebude prejednávať obchodné záležitosti s Alexandrom. Alexander sa Robertovi prizná, že Lauru miluje. Avšak svojej oslepnutej Katharine dal sľub, že si ju vezme a tento sľub chce dodržať. Oznámi Laure, že sa s Katharinou odsťahujú z Furstenhofu. Alfons sa cíti povinný Alexandrovi pomôcť s jeho problémom Katharina vs. Laura, pretože kedysi bol v rovnakej situácii. A prosí Charlotte, aby mohol povedať Alexandrovi pravdu o tom, že je jeho otcom… Charlotte to zamieta... Werner sa od Cory dozvie, že jeho manželka má opäť rakovinu. Nemôže pochopiť, prečo to pred ním Charlotte tajila. Tá mu naviac prezradí, že nehodlá podstúpiť bolestivú liečbu, s čím sa Werner nedokáže zmieriť a snaží sa prehovoriť aj lekára, aby jeho manželku začali liečiť. Werner má po rozhovore s Corou pocit, že Charlotte stráca, že ho už nemiluje, a ukončuje s Corou svoj milostný pomer… Charlotte má pocit, že sa proti nej všetci spikli a chcú ju donútiť nechať sa liečit. Z Cory, že prezradila Wernerovi ich tajomstvo, je veľmi sklamaná… Tanja chodí s milionárom Leonardom. Aby ho prinútila k intimnejšiemu čineniu sa, použije pascu, keď ju Leonard nájde s jej kamarátom Xaverom „v posteli“. Jej plán vychádza a Tanja  sa s Leonardom skutočne vyspí. Ale ak on s jeho miliónmi môže dať naozaj to, po čom ona túži, tomu moc neverí. Leonard je ako z iného sveta….

Alexander a Catherine ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 57 (15.12.2005): Cora Frankeová ľutuje, že nastražila na Katharinu pascu, pri ktorej Alexandrova snúbenica spadla z koňa a následkom úrazu oslepla. Werner Saalfeld sa to dozvie a snaží sa svoju tajnú milenku vyštvať z hotela. Charlotte Saalfeldová definitívne odmietne liečbu a pripravuje sa na odchod zo života. Laura Mahlerová sa snaží pracou na projekte cukrárne a zabudnúť na Alexandra. Energicky odmietne jeho návrh, aby opustila Fürstenhof.

Werner a Charlotte ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 56 (14.12.2005): Recepčný Alfons, šokovaný Charlottiným priznáním, že Alexander je jeho syn, sa snaží s nečakanou situáciou vysporiadať a nakoniec sa rozhodne, že mladému Saalfeldovi povie pravdu. Werner Saalfeld nečakane ponúkne Laure, aby v rekonštruovanom obchode predávala svoje skvelé pralinky, ale tá trvá na spolupráci s Robertom a predavačkou Marie. Tanja pokračuje vo svojom romániku so streleným milionárom.

Xavier a Marie ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 55 (13.12.2005): Po tom, čo si Charlotte náhodne vypočula telefonát doktora Friesnera a dozvedela sa, že pacientka s rovnakou diagnózou zomrela, pretože sa podrobovala novej kombinácii chemoterapie a ožarovanie, rozhodne sa liečbu ukončiť. Zároveň sa chystá povedať svojmu dávnemu milencovi Alfonsovi pravdu. Áno, Alexander je jeho syn. Chyžná Tanja pokračuje v love na podivného milionára a cvičí kvôli tomu thai-chi a je veganské jedlá. Laura získa klamný dojem, že prekonala svoju lásku k Alexandrovi.

Charlotte píše vo svojom denníku ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 54 (12.12.2005): Alexander Saalfeld sa starostlivo venuje osleplenej Katharine, ktorá sa snaží vrátiť do normálneho života. Obchod so suvenýrmi, ktorý vedie Marie Sonnbichlerová, príliš neprosperuje a Robert Saalfeld sa rozhodne, že ho premení na lahôdkárstvo, kde bude predávať svoje kulinárské výtvory. Chyžná Tanja sa snaží uloviť mladého, trochu svojrázneho milionára Landersa, ktorý prišiel na dobročinnú akciu na pomoc deťom, ktorí majú rakovinu, ktorú usporiadala Charlotte Saalfeldová. Tá si náhodne vypočula telefonát doktora Friesnera, ktorý v telefonáte hovoril, že pacientka s rovnakou diagnózou ako má ona zomrela pri chemoterapií.

Tanja spĺňa Leonhard ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 53 (9.12.2005): Cora Frankeová sa pokúša prinútiť Wernera Saalfelda, aby dal výpoveď recepčnému Alfonsovi. Nenávidi ho za to, že vie o ich milostnom pomere. Charlotte ďalej statočne bojuje s nádorom. Werner Saalfeld sa od Alfonsa dozvie, že ho Cora Frankeová nútila, aby povedal jeho žene, že má milenku. A naviac sa mu Cora v záchvate hnevu prizná, že mala prsty aj v nehode, pri ktorej Katharina prišla o zrak. Alexander sa postupne snaží opäť zblížiť sa so svoju snúbenicou.

 Alexander , Catherine a Inge ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 52 (8.12.2005): Inge Klinker-Emdenová nalieha na Alexandra, aby sa konečne rozhodol, či si vezme jej dcéru alebo nie. Charlotte Saalfeldová podstupuje prvú chemoterapiu a snaží sa pred členmi svojej rodiny zatajiť svoj naozajstný stav. Alexander dojde k záveru, že si Katharinu predsa len vezme, požiada ju znovu o ruku a oznámi to tak isto Laure, ktorú tým pochopiteľne zdrtí.

Alexander a Marie ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 51 (7.12.2005): Róbert Saalfeld spolu s Laurou Mahlerovou vyhrajú kuchársku súťaž časopisu pre gurmetov a pomôžu významne k zvýšeniu renomé Fürstenhofu. Charlotte Saalfeldová sa znepokojí, keď si nahmatá v prsiach bulku. Už raz prekonala nádorové ochorenie a má strach, že sa vrátilo. Katharinina matka nalieha na Alexandra, aby sa konečne rozhodol, či si vezme jej dcéru alebo nie.

Alfonso a Charlotte ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 50 (6.12.2005): Laura kvôli tej súťaži, ktorú s Róbertom vyhrali, musí ísť na tlačovú konferenciu do Mníchova. Ale pokazí sa jej auto. Alexander jej chce pomôcť. Auto sa opraviť nedá, Laura nevie čo má robiť a musí ísť do Mníchova. Medzi Róbertom a Xaverom to škriepi. Xaver Marie miluje a tvrdí, že Róbert nie. Charlotte si večer na prsiach nahmatá uzol, dúfa, že rakovina sa jej nevrátila.

Alexander a Laura ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 49 (5.12.2005): Po tom, čo sa Katharina pokúsila o samovraždu, všetci sa o ňu veľmi boja a nechcú ju nechávať samú. Do Furstenhofu prichádza jej brat Maxim, a chce Katharinu odviezť za ich matkou do Južnej Afriky - do Kapského mesta. Katharina nechce odísť, pretože jej Alexander povedal, že ju stále má rád. Maxim si však myslí, že jej to povedal len preto, aby sa o to nepokúsila znovu. Tak isto intrigánka Cora ju prehovára, aby neodchádzala do Južnej Afriky a zostala vo Furstenhofe. Katharina žiada od Alexandra, aby jej povedal, že to nie je pravda, že ju má stále rád a aby jej zase nasadil snubný prsteň. Alexander je pod veľkým tlakom, a urobí čo Katharina chce. Katharina sa s tým okamžite pochváli Laure. Alexander Laure navrhuje, že by sa ďalej mali schádzať tajne, že Katharinu rovnako nemiluje. Ale Laura urobí koniec. Marie má narodeniny, dostane veľa darčekov, od Xavera romantický výlet do Mníchova a od Róberta hraciu skrynku s pesničkou, kttorú mala rada ako dieťa.

Alexander a Catherine ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 48 (2.12.2005): Laura odchádza z Furstenhofu a na ceste stojí zábrana, na ktorej sú zavesené balóny, ako srdiečka a Alexander tam čaká s ružou, aby ju požiadal, aby nikam nešla. Laura si to nakoniec rozmyslí, a vráti sa do Furstenhofu. všetci z toho majú veľkú radosť. Katharina sa snaží viesť normálny život, a vydá sa na prechádzku do parku, kde zablúdi a nakoniec ju nájde Werner. Alexander nevie, ako sa má s jej slepotou vysporiadať a tak stále pracuje. Katharina sa veľmi ťažko zmieruje so svojou slepotou a keď raz počuje rozhovor Wernera s Charlotou, kde Charlota hovorí, že už ju Alexander nemiluje, pokúsi sa o samovraždu.

Laura a Tanya ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 47 (1.12.2005): Slepá Katharina sa vracia z nemocnice do Furstenhofu a je to pre ňu veľmi ťažké. Musí si zvyknúť na úplne iný životný štýl. Chce, aby sa o ňu zase starala Laura. Tá sa však s Róbertom pripravuje na kuchársku súťaž a tak isto ťažko znáša, ako Katharina stále hovorí o Alexandrovi a o tom, že ju ešte stále miluje. Keď o tom hovorí s Mikom, ten jej navrhne, že za ňu zaskočí. Je tak isto vyštudovaný fyzioterapeut a začne s Katharinou pracovať na jej vstupu do bežného života. Laura je zúfalá a v kuchyni pripraví pralinky, nazvané Sladký bozk, podľa tajného receptu svojej babičky. Keď porota kuchárskej súťaže dorazí do Furstenhofu, nemá moc dobrú náladu. Róbertovi sa podarí zničiť múčník. Laura však zachráni situáciu a naservíruje Sladké bozky a súťaž vyhrajú. Po súťaži jej Werner s Róbertom oznamujú, že u nich od teraz bude pracovať ako cukrárka. Laura sa však rozhodne dať výpoveď a odchádza za svojím otcom do Lipsaku. Alexander ju však nechce nechať odísť.

Laura a Tanya ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 46 (30.11.2005): Katharina sa vrátila z nemocnice späť do Furstenhofu, kde sa o ňu všetci starajú. Ona sa ale necíti moc dobre, pretože si musí zvyknúť na myšlienku, že už zostane navždy slepá. Alexander jej sľúbi, že jej bude všemožne pomáhať a Katharina tým nadobudne dojem, že ju má stále rád. Laura je veľmi smutná, že musela Alexandrovi povedať do očí, že už ho nemiluje. Jej svedomie jej nedovolí všetkých okolo seba stále klamať. Marie chodí s Xaverom a Róbert si myslí, že mu to robí naschvál, aby v ňom vzbudila žiarlivosť. Róbert s Laurou sa pripravujú na kuchársku súťaž a Laura vymyslí omáčku, s ktorou je Róbert veľmi spokojný.

 Xavier a Marie pobozkať ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 45 (29.11.2005): Katharina sa pomaly zmieruje s faktom, že zostane navždy slepá. Laura s Róbertom sa pripravujú na kuchársku súťaž. Do hotela príde klientka, ktorá sa pokúsi zviesť Xavera. Ten jej ale odolá a oona s apotom na neho bude sťažovať za sexuálne obťažovanie. Alfons ho suspenduje a tak isto verí klientke, zvlášť keď to je ministerská úradníčka. Jediná, ktorá mu verí, je Marie a preto za pani Gelasovou ide a donúti ju, že obvinenie vezme späť. Alfons sa Xaverovi ospravedlní a dá mu späť jeho staré miesto. Laura už je zúfalá zo situácie, do ktorej sa s Alexandrom dostali, a aj keď on za ňou príde s tým, že okamžite pôjdu za rodičmi a všetko im povedia, ona sa s ním rozíde a povie mu, že už ho nemiluje.

Marie bozky Xavier ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 44 (28.11.2005): Katharina ide na operáciu na uvoľnenie očných nervov. Za dva dni by malo byť jasné, či bude vidieť, alebo nie. Bohužiaľ, pokiaľ sa nestane zázrak, Katharina zostane slepá. Alexander sa rozhodne, že chce s Laurou od všetkého utiecť. Rozhodnú sa, že sa stretnú na určenom mieste, ale keď tam Laura príde, márne na neho čaká. Alexandra zdrží Charlotta, ktorá náhodou zistí, že chce odísť a tak na miesto stretnutia Alexander príde neskoro. Laura si uvedomí, že to nie je riešenie. Rozhodne sa, že už to znovu nepodnikne. Keď Marie zistí, že Tereza strávila noc s Róbertom, je z toho nešťastná. To zase zraňuje Xavera, ktorý sa do nej medzitým zamiloval. Laura s Róbertom pripravujú menu na kuchársku súťaž.

Laura sedí na kufri a čaká ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 43 (25.11.2005): Za Xaverom príde mladá žena, na ktorú Marie hrozne žiarli. Ukáže sa, že je to Xaverova staršia sestra Tereza. Tereza je modelka. Tereza ide v hotely na masáž, kde sa spozná s Róbertom, ktorý sa vydáva za maséra. Potom ju pozve večer do svojho bytu a strávia spolu noc. Keď sa to Xaver dozvie, moc sa mu to nepáči. Róbert Laure oznámi, že ju tak isto prihlásil do súťaže Concours de Cuisine. Vymyslia jedlo, ktoré dajú ochutnať intrigánke Core. Túto súťaž vyhrávajú len jedlá, ktoré majú invenciu a vtip. Laura vymyslí, že by sa hlavné jedlo mohlo zkombinovať s niečim sladkým, napríklad s čokoládou. Cora sa dostane do sporu s Alfonsom, ktorý vie o ich vzťahu s Wernerom. Varuje ju, že sa nestane ich pomocníkom. Alfons sa tak isto porozpráva s Laurou, aby na seba konečne vzala zodpovednosť za to, že sa na Furstenhof obrátilo všetko hore nohami. Alexander nakoniec vymyslí, že s Laurou utečú a začnú samy, niekde inde.

Laura a Robert ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 42 (24.11.2005): Katharina sa konečne odhodlá ísť na operáciu, aby zase videla. Jedná sa o operáciu mozgu a uvoľnenie očných nervov. Katharina má z operácie veľký strach. Katharina považuje Lauru za kamarátku a Laura z toho má zlé svedomie, pretože ju vlastne podvádza. Raz na prechádzke nájde prsteň, ktorý Katharina mrskla po Alexandrovi, keď jej povedal, že si ju nevezme. Laura dostane nápad, zúčastniť sa s Róbertom kuchárskej súťaže, lenže jedného dňa jej Róbert oznámi, že na súťaž ide sám. Werner, ktorý má rovnakú myšlienku, že by Laura a Róbert tvorili dobrý kuchárský tým, zistí, že Róbert sa bojí Laurinej konkurencie. Preto Róbertovi povie, že Lauru prihlásil na inú kuchársku sútaž, ktorá je iba o dezertoch. Samozrejme to iba predstiera, aby sa Róbert rozhodol spolupracovať s Laurou. Xaver sa stále uchádza o Marie.

Werner a Laura ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 41 (23.11.2005): Hildegard Sonnbichlerová sa dozvie, že jej muž dostal ponuku na zvýšený plat, ale nevie, že Werner Saalfeld jej manžela vlastne podpláca, aby mlčal, požiada si tak isto o zvýšenie platu. Katharina má strach z operácie a do poslednej chvíle váha, ale nakoniec strach premôže a odchádza do nemocnice. Laura sa snaží prehovoriť Róberta, aby sa spoločne zúčastnili kucharskej súťaže. Róbert najskôr odmieta, ale potom s účasťou súhlasí, samozrejme bez Laury.

Robert v kuchyni , Laura v pozadí ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 40 (22.11.2005): Cora Frankeová presvedčí Katharinu, že sa príliš skoro vzdala boja o Alexandra. Katharina nadobude stratené sebevedomie a prosí Lauru, aby jej pomohla získať späť Alexandra. Laura je z toho zúfalá. Róbert sa vyhráža Xaverovi a chce, aby sa peestal zaujímať o Marie. Alfons Sonnbichler si vyspočuje  nechcene súkromý rozhovor mezi Wernerom Saalfeldom a Corou Frankeovou, z neho zistí, že spolu majú milostný pomer. Werner Saalfeld zistí, že Alfons počul tento rozhovor a ponúkne hlavnému recepčnému zvýšenie platu. Ten samozrejme odmieta, pretože to chápe ako podplácanie, aby mlčal.

Alexander a Catherine ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 39 (21.11.2005): Alexander sa rozhodne pre tvrdý postup a povie Katharine, že sa buď dá operovať alebo sa musí odsťahovať z Fürstenhofu. Jeho riskantný plán sa podarí a Katharina sa skutočne rozhodne pre operáciu. Všetci, okrem Cory, sú radi. Laura robí Katharine celodennú opatrovateľku. Xaver nahovorí Mariinu otcovi, že sa pri práci zranil a dostane voľno. Môže si tak s Marie vyraziť na výlet. Xaver si ale po ceste skutočne zraní nohu a tak musia obidvaja prenocovať v senníku. Katharina získala po svojom rozhodnutí opäť sebavedomie a žiada Lauru, aby jej pomohla v získať späť Alexandra.

Catherine v stredu Laura a Alexander ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 38 (18.11.2005): Charlotte Saalfeldová chce od svojho manžela, aby jej vysvetlil svoj nápadný záujem o Lauru. Werner už zistil, že Laura je predsa len jeho dcéra. Prehovorí Lauru, aby sa starala o slepú Katharinu. Laura dúfa, že sa jej podarí prehovoriť Katharinu, aby dala súhlas s operáciou. Alexander sa rozhodne zmeniť svoju taktiku voči Katharine a oznámi jej, že jeho súcit má svoje hranice a že už nemôže počítať s jeho pomocou.

Werner a Charlotte ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 37 (17.11.2005): Katharina má obavy z operácie a nemôže sa pre ňu rozhodnúť. Cora Frankeová Katharinu vydesí rizikami operácie, o ktorých sa údajne dozvedela v televízii. Róbert vypočuje dôverný rozhovor Marie s Tanjou a potom sa Marie vysmieva, že sa nechá obskakovať od hotelového poslíčka Xavera. Na žiadosť Inge Klinker-Emdemovej a na Alexandrovo pozvánie sa Katharina presťahuje z nemocnice do hotela Fürstenhof. Inge dúfa, že členovia rodiny Saalfeldových Katharinu na operácii predsa len nakoniec prehovoria.

Inge a Alexander ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 36 (16.11.2005): Katharina oslepla po páde z koňa. Cora Frankeová je spokojná. Jej intriga sa podarila. Teraz dúfa, že sa Alexandr po tragickej nehode nedokáže s Katharinou rozísť a predsa len sa s ňou ožení. Tým dôjde aj k fúzii obidvoch rodinných podnikov. Xaver sa snaží o zblíženie s Marie. Jej otec je proti. Marie pred Xaverom varuje tak isto chyžná Tanja. Chce sa mu pomstiť za to, že sa pred ňou vydával za milionára.

Tanya a Marie ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 35 (15.11.2005): Katharina leží po páde z koňa v nemocnici v bezvedomí. Cora Frankeová splieta ďalej svoju intrigu a nahovorí Katharininej matke, že nehodu jej dcéry zavinil Alexander. Peter Mahler chce obnoviť svoj proces a dokázať svou nevinu. Je si totiž istý, že páchateľom lúpeže, za ktorú sedel vo vezení, bol Werner Saalfeld. Ten ponúka Petrovi Mahlerovi miesto šéfkuchára v reštaurácii svojho priateľa, čo mu potvrdilo presvedčenie, že ho chce podplatiť. Najskôr miesto odmietne, ale na naliehanie Laury ho nakoniec príjme.

Alexander a Catherine ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 34 (14.11.2005): Werner Saalfeld sa svojej žene prizná, že pred rokmi spáchal lúpež v Interhotely. Vyvráti samozrekme manželkyno podezrenie, že pri lúpeži zavraždil strážcu. Marie odmietne Róbertovu opetovnú ponuku k sobášu. Katharina sa pokusí zviesť Alexandra, ten ale jej zvodom odolá. Cora Frankeová prehovorí Katharinu k poslednej prechádzke na koňoch. Nastraži na ňu totiž pascu a dúfá, že sa behom tejto prechádzky pri páde z koňa vážne zraní. Cora sa domnieva, že sa Alexander k vážne chorej Katharine vráti. Corin plán sa podarí, Katharina spadne z koňa a vážne sa zraní.

Katrina pred jazdou ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 33 (11.11.2005): Lauru prichádza navštíviť otec. Ako výjde najavo, Werner, ktorý utiekol z bývalej NDR, ho veľmi dobre pozná. Peter Mahler pracoval s Wernerom v hotely, kde po Wernerovom úteku zmizlo z trezoru tridsať tisíc markov a bol zabitý strážnik. Aj keď to nikdy nebolo dokázané, do vezenia za to šiel Peter Mahler. Keď to zistí Charlotte, je jej jasné, že to bol Werner a ten sa jej to nakoniec prizná. Marie sa stále nemôže rozpamätať na posledné chvíle pred pádom zo schodov. Róbert sa rozhodne, že si ju vezme, aj keď už nečekajú dieťa. Hneď, keď kúpi prstene a chce požiadať Marie o ruku, sa ona rozpamätá na dôvod a obviní ho, že je príčinou toho, že prišla o dieťa a rozíde sa s ním. Intrigánka Cora neustále dává rady Katharine, ako získať Alexandra späť. Laura má veľké pochybnosti, ale Alexander ju uisťuje, že jedinou ženou jeho života je Laura.

Laura a Tanya ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 32 (10.11.2005): Katharina chce poznať dôvod, prečo Alexander zrušil svadbu. On tvrdil, že sa cíti obmedzený. Alexander hľadá iné spôsoby, ako odvrátiť krach hotela. Keďže výstavba golfového ihriska je v ohrození, stretne sa so starostom. Hildegard a Róbert sú veľmi znepokojení: Marie si nič čo sa stalo po jej páde nepamätá. Róbert s Hildegard sa jej to snažia pripomenúť, no márne. Lauru navštevuje jej otec Peter.

Catherine a Alexander ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 31 (9.11.2005): Alexander konečne nájde odvahu a povie Katharine, že si ju nevezme a svadbu ruší. Iba jej zatiaľ tají, že je to kvôli inej žene. Katharina je z toho zdrvená a útechu hľadá u intrigánky Cory. Cora ju presvedčí, aby to nevzdávala a pokúsila sa získať Alexandra späť. Katharina sa preto vracia späť do Furstenhofu rozhodnutá o Alexandra bojovať. Marie sa vracia z nemocnice, kde potratila. Jej matka Hildegard si robí starosti, pretože Marie sa chová, ako by sa nič nestalo. Róbert si uvedomí, ako sa choval a je rozhodnutý s Marie zostať aj v budúcnosti. Marie sa stále chová zvláštne a naraz sa zistí, že si stále myslí, že bude mať dieťa. Alexander sa poháda s Wernerom, a povie mu, že sa v žiadnom prípade neožení s Katharinou iba preto, aby mu pomohol z finančných problémov. Lauru prichádza navštíviť jej otec, Peter Mahler. V tej istej chvíli dostane Werner výsledky nových genetických testov, z ktorých vyplývá, že Laura je jeho dcéra.

Charlotte , Werner a Alexander ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 30 (8.11.2005): Intrigánka Cora sa snaží vypátrať, kto je Alexandrova milenka, keď to nie je Tanja. Tanja jej nechce vrátiť peniaze a tak Cora s pomocou stájnika Andreasa Tanju zastraší. Andreas privedie Coru na myšlienku, že tým dievčaťom by mohla byť Laura. Laura však zistí, že Cora po nej pátra a s pomocou Mika predstiera, že sú milenci. Róbert konečne požiadá Marie o ruku, ale pred svadbou chce, aby podpísala predsvadobnú zmluvu. Keď ju Marie nechce podpísať, vysvetlí jej, že to chce hlavne pre blaho ich dieťaťa. Marie sa urazí, že ju dosť nemiluje, utečie a spadne zo schodov. Odvezú ju do nemocnice, kde o dieťa príjde.

Laura a Tanya ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 29 (7.11.2005): Rodičia vyvíjajú na Alexandra nátlak, aby si svadbu s Katharinou ešte rozmyslel. Nútia ho do svadby iba preto, aby zachránili hotel, ktorý Werner podpisom nevýhodnej zmluvy dal ako zástavu pre úver. Intrigánka Cora vydedukuje, že sa Alexander rozhodol zrušiť svadbu preto, že má inú ženu a rozhodne sa ju nájsť a odstrániť. Myslí si, že je to Tanja a ponúkne jej peniaze za to, aby z hotela odišla. Marie a Róbert zariadzjú izbu pre bábätko a na jeho i jej rodičia na nich tlačia, aby sa vzali. Ale Róbert podľa svojho tvrdenia nie je typ na ženenie. Tanja si ide k Alexandrovi pre prepúšťujúce papiery, ale ten ju prekvapí a naďalej ju zamestná.

Hildegard a Marie ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 28 (4.11.2005): Tanja pristihne Maxima v posteli s Vanessou. Ten jej povie, že to s ňou bola iba taká aféra. Tanja teraz nemá ani priateľa, ani prácu, pretože podala výpoveď. Alexander zatiaľ nie je schopný Katharině povedať, že už ju nemiluje a že si ju nevezme. Katharine sa v noci sníva sen, že ju Alexander nechal stáť pred oltárom kvôli inej žene. Poháda sa kvôli tomu s Laurou a tá odmietne ísť prosiť za Tanjino znovuprijatie do práce. Katharina odchádza kvôli galeíi do Kolína A jej bratr Maxim so svojou priateľkou Vanesou odchádza na Rallye. Werner s Corou zastavia hotel ako záruku na nový úver. Charlotte zatiaľ pomaly odpúšťa Wernerovi jeho neveru. Marie, ktorá je tehotná s Róbertom vyberá pre dieťa meno. Alexander sa nakoniec rozhodne oznámiť otcovi, že Katharinu už nemiluje a že si ju nevezme. Ten mu však povie, že ak si ju nevezme, tak prídu o hotel.

Hildegard , Alphonse Marie a Robert ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 27 (3.11.2005): Laura stále nevie, ako sa má rozhodnúť. Jej kamarátka Tanja chodí s Maximom, s ktorým plánujú spoločnú dovolenku. Jej šéf jej však dovolenku nechce dať a tak Tanja podá výpoveď. Všetci okolo poznajú Maximovu povesť a boja sa, že Tanji ublíži. Laura sa porozpráva s Katharinou, ktorá ju varuje, nech povie Tanjo, aby to nebrala tak vážne. Tak isto jej povie, že ona sama by neuniesla, keby jej Alexander klamal o svojich citoch. To je pre Lauru znamenie. Rozhodne se pre Alexandra a pre ich lásku. Werner náhodou zistí, že genetický test nemusí byť správny, protože vlasy poslané na test nemusia byťt Laury. Zistí si, aký genetický materiál je potrebný a získá otlačok Lauriných pier. Charlotte sa s ním stále kvôli jeho bývalej nevere nehovorí a nevie, či mu má odpustiť. Maxim pozve Tanju na párty, dokonca jej kúpi krásne šaty. Medzitým však za Maximom do hotela príjde Vanessa. Keď príjde Tanja Maxima vyzdvyhnúť, nájde ich spolu v posteli.

Charlotte , Werner a Cora v parku ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 26 (2.11.2005): Alexander sa chystá Katharine oznámiť, že ju nemiluje, a že sa s ňou neožení. Laura však má pochybnosti a v poslednej chvíli mu v tom zabráni. Rada by získala viac času, aby sa mohli s Alexandrom lepšie spoznať. Dohodnú sa, že až bude Laura presne vedieť, čo chce, povie mu to. Tanja sa zblíži s Maximom, Katharininým bratom. Ten však vyžaduje, aby mala na neho viac času a tak požaduje od jej vedúceho, aby mala viacej voľna. Je však sezóna a ľudí je málo. Charlotta nechala urobiť Laurine genetické testy, ktoré potvrdili, že Laura nie je Wernerovou dcérou. Charlotta stále nemôže Wernerovi odpustiť, že ju kedysi podviedl s Laurinou matkou. Werner sa však nevzdáva a stále jej tvrdí, že ju miluje. To mu však nebráni v tom, aby aj naďalej neudržoval styky s intrigánkou Corou. Iba sa dohodnú, že vzájomný vzťah teraz trochu obmedzia.

Laura a Alexander ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 25 (1.11.2005): Alexander po rozhovore s Laurou premýšľa o svojom vzťahu ku Katharine. Katharina bude ich rozhovor počuť a Alexander sa jej prizná, že sa stretáva s Laurou. Róbert sa k Marie nespráva veľmi pozorne, ale zároveň sa teší na dieťa. Charlotte sa pokúša si všetko objasniť v rozhovore s Wernerom.

Marie a Robert ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 24 (31.10.2005): Laura sa v dobe, keď je Katharina sama v Miláne, vyspí s Alexandrom a vyznajú si lásku. Laura sa potom, čo Tanja nájde doma pánsku kravatu, Tanji prezradí, že strávila noc s Alexandrom. Mike pochopil, že Laura miluje niekoho iného. A je z toho v skutočnosti náležito zničený. Marie má rannú nevoľnosť, ktoré využíva na to, aby nemusela ísť pracovať. Robert – ako jej šéf – to rezolutne odmieta. Robert prezrádza svojmu kamarátovi Thomasovi, že jeho najväčšou láskou je kuchyňa. Hildegard sa prehnanou mierou snaží uzmieriť sa s Robertom a preriekne sa s plánom výživy Robertovej matky, ktorú o snahách svojej matky nemá najmenšie tušenie. Táto skutočnosť ho patrične rozladí a má s matkou ostrejšiu výmenu názorov. Následne poriadne vyhubuje aj Marie, pretože má pocit, že mu aj Marie nedostatočne dôveruje a že sám opätovne sklamal. Marie sa ide zveriť svojej matke, kde ju prepadne značná nevoľnosť a v mdlobách upadne na zem. Privolaný lekár však všetkých upokojuje, že dieťa je v poriadku. Zo strany Hildegard dochádza k ďalším výtkam smerom k Robertovi. Alexander v kuchyni hľadá Lauru a Robertovi pripadá jeho chovanie prinajmenšom zvláštne. Alexander zanecháva Laure odkaz, aby sa okamžite dostavila k nemu. Laura príjde za Alexandrom do jeho apartmánu. Na schodoch ju však stretáva Alfons a nepríjemné podozrenie je na svete. Po svojom návrate do recepcie stretáva Alfons v hale Katharinu s jej bratom, ktorá sa práve o niečo skôr vrátila z Milána. Alfons sa pokúša Katharinu ba recepcii zadržať, bohužiaľ sa mu to však nedarí. Katharina vstupuje do spálne v Alexandrovom apartmáne, kde ho nájde v posteli, aj keď ešte nie čas na spanie, a netuší, že pod prikrývkou je schovaná Laura. Katharinin brat stretáva na recepcii Tanju a pozýva ju na večeru.

Laura a Tanya ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 23 (28.10.2005): Charlota hovorí Wernerovi, že opravený náhrdelník ako dar prr Katharinu je po oprave opäť veľmi krásny a že je dôležité zostaviť pre Marie špeciálnu tehotenskú diétu. Werner pochybuje o jej nutnosti, vzťahu Roberta a Marie neverí. Naviac s touto Charlottinou aktivitou poruší sľub daný Robertovi o nevmiešavaní sa do ich vzťahu. Laura v rozhovore s Tanjou prezradzuje, že ju pobozkal Alexander. Tanja je zvedavá – čo bude ďalej s Katharinou? Katharina stále ešte presviedča Alexandra na cestu do Milána, ktorú on z pracovných dôvodov odmieta. Alexander sa odhodláva povedať Katharine pravdu o svojom vzťahu s Laurou., jeho úmysly však prekazí jeho matka Charlotte, ktorá Katharine prináša ako svadobný dar starý rodinný náhrdelník. Laura sa s vervou púšťa do príprav svadobnej torty – Mike za vydatnej podpory svojho kamaráta premýšľa, ako pozvať Lauru na spoločný večer. Laura má dohodnutú schôdzku s Alexandrom v hotelovom parku v lesnej chate. Hovorí Tanji, že ešte nikdy nebola tak veľmi zamilovaná. Charlotta sa rozhodla uskutočniť tajný test na Wernerovo otcovství vo vzťahu k Laure. Za tým účelom sa obracia na odborný lékarský inštitút a požaduje výsledky dodať nie poštou, ale osobne do hotela. Alfons sa v rozhovoru so Charlottou dostáva k téme tehotenské diéty pre Marie – myšlienka sa mu nepáči, alebo skôr sa obáva, že Hildegard (matka Marie) sa bude cítiť obchádzaná. V kuchyni opätovne dochádza k nehodám – Hildegard – Robert. Laura vysvetľuje Wernerovi svoje zámery s tvorbou svadobnej torty. Charlotta sa snaží Hildegard vysvetliť svoje zámery s diétou pre Marie – jej snaha však nie je zo strany Hildegard pochopená. Do hotela prichádza Robertov spolužiak zo školy a spomínajú na spoločne strávenú dobu v škole. Do kuchyne bolo dodané skazené ovocie a Robert prikazuje Laure, aby z Mníchova priviezla čerstvé ovocie – za tým účelom jej požičiava svoje auto. Laura má však dohodnutý termín, odmieta do Mníchova odísť, ale musí. Požiada teda Tanju, ktorá sa do Mníchova vypravuje autobusom, aby za ňu nákup uskutočnila. Rovnako Alexander dostane od Wernera príkaz zmeniť svoje plány – odchádza s ním na jednanie -beznádejne sa, ale nemôže dovolať Laure, aby sa z dohodnutej schôdzky ospravedlnil. Laura sklamane čaká v parku na Alexandra – vďaka zmenám jeho plánu, o ktorých bohužiaľ nevie, sa nedočká. Po návrate do hotela sa dozvedá od Alfonsa, že Alexander odišiel s Katharinou do Milána. Nedorozumenie sa neskôr vysvetlí, ale vnáša do vzťahu neistotu – ako ďalej.

Charlotte a Alfons ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 22 (27.10.2005): Werner zistí, že by Laura mohla byť jeho dcéra z nemanželského pomeru s už mŕtvou Zuzanou. Charlotta žiarli, pretože zistí, že sa Werner so Zuzanou ešte raz naposledy stretol a dopátra sa, že Laura sa narodila presne deväť mesiacov po tomto stretnutí… S týmto zištením sa zverí Core, ktorá ju nenápadne prehovára k prevereniu otcovstva pomocou tajného genetického testu. Charlotta sa k tomuto kroku rozhodne a z hřebenu svého manžela a Laury, kterým se však právě česala Lauřina kamarádka Táňa, posbírá vlasy k testu. Mike je zamilovaný do Laury a políbil jí. Laura však jeho lásku neopětuje, protože stále myslí na Alexandrův polibek. Robert má v úmyslu podat výpověď, ve Furstenhofu však zůstává pod podmínkou, že se už nikdo z rodiny nebude míchat do jeho vztahu s Marií. Těhotná Marie má pocit, že se Robert na dítě moc netěší. Robert nechápe, proč Marie dělá svým těhotenstvím takové cavyky. Kateřina má plnou hlavu příprav na svatbu. Přemlouvá Roberta, aby s ní zajel do Milána a pomohl jí s výběrem svatebních šatů. Ten má však plnou hlavu Laury, protože si domnívá, že chodí s Mikem. Nakonec ovšem souhlasí, že do Milána pojede také. Werner prozradí své milence Coře, že Charlota tuší, že jí kdysi podvedl se Zuzanou. Charlota, i přes slib Robertovi, dá Marii knížečky o těhotenství a sestaví jí plán výživy. O tomto plánu se dozví i rodiče Marie a matku to řádně rozčílí. Mike učí Lauru hrát tenis. Kurt má ale zamluvený Alexander s Kateřinou, která druhému páru nabízí čtyřhru. Alexander strašně žárlí a svůj vztek si vybije na hotelovém poslíčkovi. Při další příležitosti Lauru políbí, ta se tentokrát nebrání - a polibek opětuje.

Alexander a Laura ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 21 (26.10.2005): Marie oznamuje otcovi, že je tehotná a že bude dedkom. Otec iba ľutuje, že otcom dieťaťa bude Robert. Robert sa hnevá na Mariných rodičov, že sa k situácii stavajú nevedomky, sám touto skutočnosťou nie je práve nadšený. Laura sa stretáva s Wernerom a preberajú skutočnosť, ako ďaleko sa Laura podobá na svoju matku, ktorú Werner dobre poznal. Téma sa týka aj jej detstva, ktoré prežívala s otcom. Hildegard, sa rozčuluje na svojho manžela, že jej včas neoznámil Mariino tehotenstvo. Zo vzťahu dcéry s Robertom má obavy, pretože je to šéfov syn. Werner sa Laure v rozhovore priznáva, že jej matku miloval a prehováral ju, aby s ním odišla na západ a k opusteniu svojho muža. Laura vo svojich úvahách preberá skutočnosť, že je dobre, že si rozumí aspoň s Wernerom – šéfom hotela, keď už si nerozumí s jeho synom. V prostredí koniarne, kam Alexander privádza svoju snúbenicu Katharinu, sa všetci stretávajú a obidve dievčatá si dohodnú spoločnú vychádzku na koňoch. V kuchyni, kde ako šéfkuchár kraluje Robert, dochádza k vzrušenej debate medzi Robertom a Mariinou matkou na tému Robertovej zodpovednost voči otcovstvu. Rozhovor končí prepustením Hildegard z práce. Katharina sa zveruje Core, ako namáhavý je výber svadobných šiat, žiada Alexandra, aby ju doprovodil do Milána, kde svadobné šaty kúpi a stretne sa so svojou priateľkou. Hildegard prezrádza Wernerovi, že jeho syn ju prepustil z práce. Werner ju žiada o zachovánie pokoja, že sa všetko ku spokojnosti všetkých strán vyrieši. Na túto tému hovorí s Robertom a dochádza k slovnému konfliktu - Robert sa ako šéfkuchár cíti obchádzaný a chce z hotela odísť. Werner žiada Lauru o vytvorenie svadobnej torty pre svojho syna a Katharinu, ktorá sa takto veľkej úlohy mierne obáva. Marie prosí Roberta, aby neodchádzal a nenechával ju s dieťaťom samú. Werner nájde svoju ženu Charlottu pri ukladaní starých pohľadníc a dôjde na debatu o niekdajšej dovolenke v Rakúsku, za ktorú si Werner narýchlo služobne odskočil do Maďarska - kde spoznal  Zuzanu - Laurinu matku. Robertov odchod vypadá vážne - väčšina členov rodiny sa ho postupne snaží v jeho rozhodnutí odhovoriť. Úspech slávi až jeho budúca švagriná Katharina. V rámci rodinnej rady si vyprosuje situáciu, že sa od jeho vzťahu s Marie už nikto viac nebude miešať.

Laura und Werner lachen gemeinsam (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 20 (25.10.2005): Marie sa odhodlá a povie svojmu otcovi Alfonsovi Sonnbichlerovi, že je s Róbertom tehotná. Alfons to oznámi Róbertovej matke Charlotte. Charlotta dohovorí Róbertovi a ten sa zmieri so svou rolou otca. Werner Saalfeld naznačí pred Corou Frankeovou, že by bol rád, keby šla Marie na potrat a Cora vezme vec do svojich rúk. Prehovára Marii, aby súhlasila s potratom. Laura Marii v jej rozhodnutí dieťa si ponechať podporuje, keď sa to dozvie Cora, vyhráža sa Laure. Marie sa bojí povedať o svojom tehotenstve matke. Otec jej sľúbi, že s matkou prehovorí, ale než sa k tomu dostane, dozve sa matka novinu od Róberta.

Cora hovorí s Marie ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 19 (24.10.2005): Róbert sa k dieťaťu, ktoré má s Marií, nechce priznať. Dokonca sa Marii opýta, že má dieťa s niekým iným a chce sa s ňou rozísť. Marie sa domnieva, že keď sa dieťaťa zbaví, Róbert sa k nej vráti. Tanja jej dá adresu kliniky, kde sa robia umelé potraty. Matka Marii rozpráva, ako to bolo s jej narodením. Marie sa po rozhovore rozhodne, že si dieťa nechá. Poslíček Xaver aj masér Mike sa pokúšajú zblížiť sa s Laurou.

Laura a Mary v cirkvi ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 18 (21.10.2005): Po tom, čo Alexander vyznal Laure lásku, chce Laura, aby sa rozišiel s Katharinou. K tomu ale Alexander nemá odvahu. Marie zistí, že je tehotná s Róbertem a bojí sa, že Róbert nebude dieťa chcieť. Werner Saalfeld a Cora by z obchodných dôvodov chceli urýchliť svadbu Alexandra a Kathariny. Cora nadchne Katharinu pre myšlienku rýchlej svadby, ale Alexander jej nadšenie nezdieľa. Laura dôrazne odmietne ďalšie Alexandrove prejavy náklonnosti. Alexander oznámi oficiálne termín svadby s Katharinou. Róbert sa chce rozísť s Marií, tá mu o všetko oznámi,  že je tehotná.

Cora hovorí s Catherine ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 17 (19.10.2005): Mariini rodičia, Hildegard a Alfons Sonnbichlerovi, sú presvedčení, že Róbert má na Marii príliš veľký vpliv a pritom nemá s Marií vážne úmysly. Cora Frankeová si našla zámienku, aby sa mohla sťažovať na Lauru. Nevraživosť mezi Laurou a Róbertem pokračuje. Laura sa rozhodne, že všetky konflikty urovná a Róbertovi aj Core se spravedlní. Nevie však, ako vyjasniť svoj vzťah s Alexandrom. Alexander vyzná Laure nečakane lásku.

Alexander a Laura ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 16 (18.10.2005): Laura omdlie z vyčerpania Alexandrovi v náručí. Róbert odíde z Marii nečakane na výlet. Chce ostatným dokázať, že je nepostrádateľný. Hildegard sa ujme velenia v kuchyni a spontánne pripravuje večeru v bavorskom štýle. Cora chce Laure pomôcť v jej kariére a dostať ji tak z Fürstenhofu. Laura jej ponuku odmietne.

Alexander stüzt impotentný Laura ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 15 (17.10.2005): Šéfkuchár Róbert šikanuje Lauru po tom, čo mu otvorene povedala, čo si myslí o jeho správaní voči kuchynskému personálu. Hildegarda Sonnbichlerová sa za Lauru prihovára u obidvoch šéfov aj u Marie, priateľky Róberta. Správanie Róberta k Laure sa tým ale ešte zhoršuje. Poslíček Xaver a chyžná Tanja boli prichytení v chúlostivej situácii v posteli v kniežacom apartmáne. Xaver prehovára Tanju, aby ho vymyslenou historkou o stratenej náušnici zachránila pred výpoveďov. Cora sa domnieva, že sa Werner Saalfeld zamiloval do Laury.

Cora a Werner s koňom ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 14 (14.10.2005): Románik medzi chyžnou Tanjou a poslíčkom Xaverom sa úspešne rozvíja a dajú si rande v kniržaciom apartmáne, kde ich pri šampanskom nachytá recepčný Alfons. Obidvaja bratia Alexander a Róbert sa na otcov nátlak uzmieria, ale napätia mezi nimi pretrvá. Mladý šéfkuchár sa chová čím ďalej podivnejšie a panovačnejšie a je evidentné, že sa stále nemôže vyrovnať s odmietnutím svojej dávnej lásky Angely. Laura sa márne snaží vypudiť z hlavy márné nádeje ohľadom Alexandra.

Alexander a Catherine ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 13 (13.10.2005): Do Fürstenhofu prichádza Angela Herbstová, bývalá spolužačka Róberta Saalfelda, aby pripravila stretnutie abiturientov. Pretože Alexander nepovedal bratovi o ich príjazde, vyvolá to medzi nimi starú nevraživosť, pretože sa o nej obidvaja kedysi uchádzali. Napätie vyvrcholí bitkou. Masér Mike je prepustený, aby nepoškodzoval škandálom s popovou spevačkou Sarah povesť hotela, ale na Laurinu, Katharininu a Wernerovu prosbu je prijatý späť. Chyžná Tanja sa snaží uloviť poslíčkom Xaverom, ale myslí si, že ide o bohatého hoteliéra.

Laura hovorí s Catherine ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 12 (12.10.2005): Škandál týkajucí sa údajného milostného pomeru popové speváčky Sarah a maséra Mika bobtná za vydatného prispenie intrigánskej Cory. Aj keď sa Sarah Mika zastane, šéf junior Alexander sa rozhodne ho prepustiť, aby povesť hotela neutrpela ešte viac. Laura si kladie otázku, prečo eště pracuje vo Fürstenhofe, keď má takmer nulovú šancu získať si mladého Saalfelda, aj keď jeho vzťah s Katharinou prechádza prvou vážnou krízou.

Alexander a Catherine v posteli ( Foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 11 (11.10.2005): Werner Saalfeld sa zverí Alexandrovi, že sa poznal s Laurinou matkou a mladý hoteliér sa pomocnej kuchárke ospravedlní, že ju podozrieval a chystal sa jej dať výpoveď. Problémy má samozrejme masér Mike kvôli článku v bulvárnom plátku, v ňom je označený za Sarinho milenca. Cora Frankeová dodržala slovo a snaží sa ho zničiť.

Alexander a Laura ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 10 (10.10.2005): Werner Saalfeld sa Laure konečne zverí, že sa kdysi poznal s jej matkou a miloval ju. Tým takisto vysvetlí, prečo ju na začiatku doslova hltal očami. Alexander si všimne, že Laura sa dôvěrně rozpráva s ostatnými členmi rodiny, a začne ju podezrievať, že ich chce rozvrátiť, keď im povie o ich tajomnom vzťahu. Cora Frankeová nalieha na maséra Mika, aby vyzistil intimné detaily zo súkromného života popovej hviezdy Sarah, a ten se bráni.

Sarah bozky Mike ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 9 (7.10.2005): Do hotela Fürstenhof peichádza známa speváčka Sarah, o nej sa hovorí, že je veľmi rozmarná. Management jej objednal ajurvédsku masáž. Masér Mike má strach, že sa strápni. Čaká ho však príjemné prekvapenie. Sarah nie je vôbec tak protivná, ako na prvý pohľad vypadá. Fámy o tom, že Werner Saalfeld má pomer s Laurou, sa šíria po hotele rychlosťou bleska a hoteliér sa rozhodne mladej kuchárke prezradiť, že miloval pred rokmi jej matku.

Sarah (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 8 (6.10.2005): Alexander Saalfeld a Katharina slávia zásnuby a Laura Mahlerová v sebe trpí, pretože mladého hoteliéra miluje. Naviac sa zdá, že po nej pokukuje Saalfeld senior. Neunikne to ani jeho manželke a Werner sa Charlotte po istom váhání prizná, že mu mladá pomocná kucharka silno pripomenula jeho dávnu lásku Zuzanu. A tak isto vyjde najavo, že Laura je naozaj jej dcéra.

Cora , Werner a Katharina mimo hotel vchodu ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 7 (5.10.2005): Prípravy na zásnubnú slávnosť Alexandra a Kathariny vrcholí. V kuchyni je všetko v jednom kole. Alexander príjde za Róbertem s prosbou, aby pre Katharinu ueobil tak isto zelňačku. To bola polievka, ktorú spolu jedli, keď ju Alexander požiadal o ruku. Róbert z toho nemá moc veľkú radosť, ale nakoniec ju uvarí. Marie je nešťastná z rozchodu s Róbertom. Hildegard sa chce s Róbertem o tom porozprávať, ale on je na ňu nahnevaný. Tak sa mu pomstí tým, že pokazí zelňačku. Presolí ju a dá tam veľa čili. Zásnubná hostina má veľký úspěch, aj vďaka Lauriným pralinkám.

Laura je od Alexander a Catherine ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 6 (4.10.2005): Keď príjde Katharinina matka, Werner spoločne s Corou ju presvedčia, že spojenie obidvoch hotelov bude to najlepšie. Proti tomu sa však postaví Maxim, Katharinin brat. Cora ale nájde spôsob, ako ho presvedčiť, aby svoj názor zmenil. Laura odmietne urobiť na zásnubnú hostinu pralinky, dovtedy kým sa jej Róbert neospravedlní a neprizná, kto ich naozaj robil. Hildegard je veľmi rada, že sa Marie rozišla s Róbertom. Alexander stále opakuje Katharině, ako veľmi ju miluje.

Cora , Werner a Katharina pred hotelom ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 5 (30.09.2005): Cora presvedčí Katharinu, že spojenie obidvoch hotelov je to nejlepšie. Róbert s Marií na prechádzku a uvidia dom, kde sa Róbert ako dieťa u kamaráta hrával. Ten dom je práve na pre0dej. Marie dostane po noci strávenej s Róbertom nápad, že by mohli bývať spolu. Ide sa proto spýtať na ten dom do realitnej kancelárie. Náhodou sa o tejto možnosti zmieni Róbertová matka Charlotte. Charlotte sa to zdá, ako dobrý nápad. Povie o tom Róbertovi, ktorý ale nič takéto nemá v pláne a s Marií sa radšej rozíde. Alexander s Katharinou plánujú svoju zásnubnú hostinu. Raz v noci Laura urobí svoje výborné pralinky, ktoré každému veľmi chutia. Katharina ich chce mať na zásnubnej hostine a tak jej pralinky Róbert sľúbi. Neprizná však, že ich urobil on, ale Laura.

Catherine a Alexander bozk ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 4 (29.09.2005): Robert zistí, že Laura sfalšovala pracovné doporučenie a povie to Alexandrovi. Ten sa na Lauru veľmi nahnevá, povie, že už jej neverí. Lauru príjme, ako pomocnú kuchárku. Je to veľká drina a zo začiatku jej to moc nejde. Róbert pripravuje slavnostné menu na zásnubnú hostinu Alexandra a Kathariny. Má s tým veľa práce a nemá moc času na Marii. Cora zatiaľ stále intrikuje a snaží sa získat pliv cez vzťah s Wernerom. Vymyslí, že keď si Alexander vezme za ženu Katharinu, jej matka je majiteľkou hotelového reťazca, spojením obidvoch majetkov môžu rozšířiť hotel Fuerstenberg a ešte ho opraviť. Na konci prichádza Katharina, čo je pre Lauru veľký šok.

Hildegard a Laura v kuchyni ( obrázok : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 3 (28.09.2005): Z prázdnin u babičky sa vráti Marie Sonnbichlerová, ktorá chodí s Róbertem. On však má stále veľa práce a nie je na ňu moc milý. Marii je to strašne ľúto, plače a tak sa zoznámi s Laurou. Mariini rodičia, Alfons a Hildegard sa Marii neustále pletú do života. Alexander pozve Lauru na výlet do hôr, na jeho obľúbené miesto, ale stále nemá odvahu jej povedať, že má niekoho iného. Cora stále kuje pikle a snaží sa Wernera prinútiť, aby kúpil susedný pozemok. Werner jej však povie, že pre neho je prednejšia rodina a nechce Alexandra stratiť.

Alexander a Laura ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 2 (27.09.2005): Laura sa s pomocou Tanje snaží zistiť, kto je vlastne Alexander. Potom zistí, že je synom majiteľa hotela. Laura sa uchádza o prácu v hotelovej kuchyni, ako cukrárka. Urobí skvelý múčnik, ale v kuchyni potrebujú pomocnú silu. Róbert chce pracovní doporučenie, ktoré nemá, a ktoré s pomocou Tanji sfalšuje. Hildegard požaduje do kuchyne ďalšiu silu, pretože práce už je príliš. Cora je milenkou – Wernera Saalfelda a nutí ho k rozšíření hotela - chce, aby kúpil susedný pozemok a urobil tam golfové ihrisko. Alexander s tým nesúhlasí a hrozí odchodom z hotela.

Episode 2

*Epizóda 1 (26.09.2005): Laura Mahlerová odchádza do Mníchova po tom, čo pristihne svojho snúbenca s inou a okamžite zruší svadbu. V Mníchove už býva kamarátka Tanja, ktorá odišla z ich dediny, aby si našla lepšiu prácu. Laura sa jej stále snaží dovolať, ale Tanja neberie mobil. Keď dorazí na jej mníchovskou adresu, stretne sa tam s exekútorom, ktorý Tanju tak isto hľadá. Tak si povie, že na ňu počká a zatiaľ sa prejde po Mnichove. V jednom parku sa stretne s Alexandrom a je to láska na prvý pohľad. Strávia spolu pekný deň a dohodnú sa, že sa ďalší deň stretnú v rovnakom parku o 9.h ráno. Alexander však Lauru nekontaktuje, ale zato sa jej ozve Tanja a pozve ju, aby prišla do hotela Furstenhof kúsok od Mníchova, kde práve pracuje ako chyžná. Hotel Furstenhof patrí rodine Saalfeldovcov a je to rodinný hotel. Vedie ho otec Werner Saalfeld spolu so synmi. Alexander je manažér hotela a Róbert je šéfkuchár. Werner a Charlotte Saalfeldovi slávia tridsaťštvrté výročie svadby.

Laura na zemi ( Image : ARD / Jo Bischoff )