Choď na obsah Choď na menu
 


Epizódy 2 3

 

EPIZÓDY

 

*Epizóda 475: Robert Miriam vyslobodí. Werner sa preberie a zistí, že Barbara uteká skočiť zo skál. Nemôže tomu zabrániť, Barbara sa zabila, aby unikla trestnému stíhaniu za únos a možno aj za vraždu. Ničmenej horská služba zatiaľ nemôže nájsť jej mŕtvolu. A vrchný komisár Meyser naviac zatkne Wernera pre podozrenie, že manželku do priepasti zhodil. Akokoľvek sa to zdá nezmyselné, motív by mal. Objavuje sa vysoká životná poistka, ktorú Barbara pred nedávnom uzavrela.

Barbara und Miriam kämpfen (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 474: Tak isto Werner vďaka odkazu nahovoreného do schránky istého mobilu už vie, že Barbara mala prsty vo Felixovom únose. Žiada, ale Roberta, aby si mohol s manželkou ešte pohovoriť a prípadne ju presvedčiť, aby sa šla dobrovoľne prihlásiť na políciu. Barbara niečo tuší a rýchlo odíde do Mníchova na stretnutie s kriminálnikom Zacherom. Potom sa dohodne s Wernerom, že sa stretnú pri jeho horskej chate a vyrazia spolu na prechádzku. Miriam a Robert sa o všetkom dozvedia a tak odchádzajú hľadať Wernera. Miriam ho nájde v bezvedomí ležať, Barbara ju následne zhodí zo skál.

Miriam und Barbara (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 473: Miriam je stále viac presvedčená o tom, že macocha má na svedomí jej otca a, že nešlo o nešťastnú nehodu, ale o premyslenú vraždu, ktorej motívom boli peniaze. Spoločne s Robertom a Felixom sa rozhodnú, že pôjdu na políciu, aj keď nemajú v rukách konkrétne dôkazy. Robert zasvätí tak isto svojho otca a Werner požiada o odklad a rozhodne sa pátrať na vlastnú päsť.  

Miriam (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 472: Johann sa naďalej zbližuje s Verou, ale obáva sa, aby si ho k sebe nepripútala ako Elisabeth. Leonie sa zrúti, keď ju Barbara núti, aby podpísala prehlásenie, v ktorom sa vzdáva dedičského podielu vo Furstenhofe. Gregor, ktorý Leonie ošetrí a pošle do nemocnice, ju začne podozrievať, že tajne pije. Miriam v deň otcových nadožitých šesdesiatcyh narodenín, dochádza postupne k presvedčeniu, že okolnosti jeho smrti boli iné, než ako jej nahovorila Barbara.

Robert und Miriam (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 471: Robertovi sa vrátil čuch, takže môže opäť nastúpiť do kuchyne. Okrem toho je opäť s Miriam a nemôže sa toho nasýtiť. Hildegard je v Berline a Leonie sa sťahuje od Alfonsa k Tanji. Ešte so Samiou sa dohadujú na spoločných akciách, pretože Samia stále Gregora odmieta. Tanja zišťuje, že tento vzťah je asi prvá vec v živote, ktorá jej unikla. Leonie má akési zdravotné problémy, ale odmieta ísť k lekárovi. K tomuto povolaniu nemá dôveru. Alfons, na základe svojej vlastnej skúsenosti, ju núti, aby si na vyšetrenie zašla, aj keby to bolo len pre pokoj duše. Vera chce pripraviť pre Johanna pekný večer. Uvarí dobrú večeru, a keď chce pustiť hudbu, praskne pierko v gramofóne. Johann sa na ňu nahnevá a Vera odíde. Barbara núti Wernera, aby si od Leonie nechal podpísať zmluvu, že po vyrovnaní nebude nárokovať svoj dedičný podiel. Tanja na ňu nalieha, aby si to dedičstvo vzala. Leonie odmieta peniaze aj podpis zmluvy. Barbara jej teda ponúkne viac a nalieha na ňu. Leonii príde opäť zle, potrebuje doktora, ale Barbara je ochotná ho zavolať, iba ak, až Leonie podpíše zmluvu.

Miriam und Robert (Bild: ARD/Jo Bischof)

*Epizóda 470: Miriam usúdi, že bude naozaj lepšie, keď z Fürstenhofu odíde. Využije k tomu príležitosti študovať na majstrovskej škole u známého výrobcu parfémov. Musí však k žiadosti priložiť parfém. Práca sa jej ale nedarí, pretože ju neustále trápi nesúlad s Robertom. Tanja sa jej snaží pomôcť a zapojí do toho aj Roberta. Ten nakoniec vymyslí zmes bylin, ktoré by sa na ten parfém hodili. Nora sa chystá na odchod a láka k tomu aj Xavera. Ten najskôr odmieta, potom o tom ale uvažuje, pretože Alfons mu povie, že takúto peíležitosť si nesmie nechať ujsť a dokonca sa za neho v novom hoteli prihovorí. Nakoniec sa rozhodne a musí sa narýchlo zbaliť. Tanja je z jeho odchodu nešťastná, pretože jej všetci najbližší priatelia odcházajú. Hildegrd sa rozhodne, že pôjde do Berlina s Norou, aby jej zpočiatku trochu pomohla. Tanja tak prichádza o spolubývajúceho, ale nakoniec sa dohodne s Leonie, ktorá zatiaľ bývala u Hildegard. Johann sa bojí vzťahu s Verou, maskuje to tým, že nechce nič uponáhľať. Lenže Vera to naopak urýchliť chce. Samia jej radí, že Johann, ako každý muž potrebuje veľa chváliť, tak Vera chváli. Gregor sa stále o Samiu uchádza, ale ona mu dáva jasne najavo, že si najskôr musí vyjasniť svoj vzťah s Laurou. Robertovi sa vrátil čuch, takže môže opäť nastúpiť do kuchyne ako šéfkuchár.

Tanja und Robert (Bild: ARD/Jo Bischof)

*Epizóda 469: Miriam vyčíta Robertovi, že ju klamal, keď hovoril, že verí v Barbarinu nevinu. A Robert zaklamal práve preto, že sa bál, aby Miriam nestratil. Miriam však pochybuje, že mu ešte niekedy bude môcť veriť. Každý z nich si uvedomuje, že toho druhého miluje, nedokážu sa však dohovoriť. Tanja sa snaží oboch priviesť na to, že bez seba nedokážu byť. Ale Miriam je stále presvedčená, že jej rozhodnutie je správne. Robert nakoniec Miriam navrhne, že keď sa nedokáže rozhodnúť, bolo by lepšie, keby z Fürstenhofu odišla. Miriam dostane dopis od Felixovho právnika. Žiadosť o rozvod. Miriam sa s Felixom dohodne, že by bolo najlepšie rozviesť sa dohodou. Leonie oznámi Wernerovi, že má výsledok testu DNA a je teda vnučkou Ludwiga Saalfelda. Nora získa vďaka Wernerovi miesto v berlinskom hoteli Seeheide a navrhuje Xaverovi, aby tam prijal miesto recepčného. Xaver odmieta, na takúto funkciu sa necíti. Samia odchádza z Gregorovej ordinácie do masérskeho salónu vo Fürstenhofe a vysvetľuje Gregorovi, že svoj rozchod s Laurou ešte nestrávil, takže s ním nechce chodiť.

 Werner und Nora (Bild: ARD/Jo Bischof)

*Epizóda 468: Už sa preukázalo, že Nora Damanová nemá s únosom nič společné. Barbara sa priznala, že Norin rúž na mieste činu pohodila ona. A tým sa jasné dostala mimo podozrenie. Samozrejme Felix s Robertom sú o jej spojení s únosom presvedčení a sú odhodlaní konečne Barbaru dostať do väzenia. Sú pripraveni svedčiť, Felix už všetko prichystal, lenže Robert v poslednej chvíli cúvne, pretože sa bojí, že by Miriam opäť stratil. Nora aj Xaver sa vracajú na svoje pracovné miesto, samozrejme obidvaja sú rozhodnutí pri najbližšej príležitosti odísť. Nora si hľadá miesto v Berline. Werner požaduje, aby sa Barbara Nore ospravedlnila. Leonie so Samiou zostanú cez noc zamknuté v sklade prádla. Gregor má o Samiu obrovský strach a uvedomí si, že už sa cez rozchod s Laurou preniesol a že naozaj Samiu miluje. Samia ukončila masérsky kurz a z Gregorovej ordinácie odchádza.

 Robert und Tanja (Bild: ARD/Thomas R. Schumann)

*Epizóda 467: Stávka zachváti celý Fürstenhof. Wernerovi sa podarí zohnať cateringovú firmu, ktorá zaistí chod kuchyne. Spolu s Barbarou a Viktoriou udržujú hotel ako tak v chode. Werner nakoniec pristúpi na podmienky stávkujúcich a povie Xaverovi, že ak sa ospravedlní, príjme ho späť. Xaver, samozrejme, požaduje, aby bola na pôvodné miesto prijatá aj Nora. Werner to rezolutne odmieta a stávka pokračuje. Xaver vypátr, že Nořina rúž, ktorý sa našiel na mieste činu, bola uvedená na trh až týždeň po únose Felixa Tarascha. Tým je Nora zbavená viny. Barbara pochopila, že musí rýchlo jednať a tak sa ešte pred tým, než sa vec prevalí, priznáva Wernerovi. Samozrejme iba k tomu, že rúž dala na miesto činu.

   Robert und Miriam (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 466: Miriam nemôže uverit, že sa Barbara podielela na Felixovom únose. Robert a Felix ju prehovárajú, aby im pomohla Barbaru usvedčiť. Barbara sa ju naopak snaží presvedčit o svojej nevine. Xavera rozhorčí Wernerove rozhodnutie prepustiť Noru. Povie Wernerovi bez obalov svoj názor na vec a dostane tak isto výpoveď. Zamestnanci Fürstenhofu stratia trpezlivosť, rozhodnú sa zvrátiť Wernerove rozhodnutie ohľadne Xaverovho prepustenia a vstupujú do stávky.

  Robert und Barbara (Bild:  ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 465: Roberta napadne, že Felix zadržuje Barbaru vo vinnej pivnici. Vyslobodí ju a Wernerovi to podá tak, aby si myslel, že sa Barbara do vinnej pivnice šla opiť zo žiaľu. Barbara sa preriekne a prezradí Robertovi, že sa pri Felixovom únose nechala úmyslne postreliť, aby vypadala ako obeť. Nielen Felix, ale už aj Robert, si je istý, že spolupracovala so Zacherom na Felixovom únose. Barbara nemôže dokázať, že ju Felix uväznil v pivnici. Robert ani Miriam nehodlajú vypovedať v jeho neprospech a tak zostává Felixov čin k Barbarinej nevôli nepotrestný. Werner prepustí Noru, pretože mu povedala, že na ňu Barbara chcela zvaliť podozrenie za spoluúčasť na Felixovom únose. Gregor so Samiou sa zblížia, ale vzápätí, behom rozhovoru o Laure, dôjde Samia k názoru, že Gregor Lauru ešte stále miluje a preto musí s ďalším zbližovaním obaja počkať.

 Alfons, Nora und der Kommissar (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 464: Barbara Felixovi prezradí, že spolupracovala s Zacherom pri Felixově únose. Felix ju v hádke zrazí na zem a Barbara omdlie. Felix ju odnesie do vinnej pivnice, kde ju sputá a snaží sa z nej dostať, kde uschovala výkupné. Domnieva sa totiž, že sa k nemu Miriam vráti, pokiaľ dostane späť peniaze, ktoré zaplatila za jeho výkupné. Komisár Meyser odvedie Noru z Fürstenhofu. Barbarina pasca sa podarila a tak sa polícia domnieva, že Nora bola spolupáchateľkou únoscu Zachera. Rúž, ktorý sa našiel v blízkosti maringotky, kde bol väznený Felix, patrí aj podľa výsledkov testu DNA Nore Dammanovej.

 Nora und Werner (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 463: Felix podozrieva Noru, že bola Cachrovou spolupáchateľkou pri jeho únose. Ona mu, ale postupom času vysvetlí, že jej označenú bankovku do peňaženky podstrčila Barbara. Robert s Leonie prečítajú milostné dopisy, ktoré písal jeho dedko Leoninej babičke. Barbara predstiera potrat a podplatí aj svoju lekárku, aby to potvrdila. Werner síce pochybuje, ale ako dôkaz mu tvrdenie od doktorky stačí. Nora povie Wernerovi, že Barbara tehotenstvo aj potrat len predstierala, on jej však neverí a pohádajú sa. Tanja Felixa presvedčí, že je Barbara zapletená v jeho únose. Johann zorganizuje večierok, kde sa stretnú Samia a Gregor aj mimo ordinácie. Felix ide za Barbarou a vyhrža sa jej odhalením u polície, lenže medzi tým komisár Meyser zatýka Noru kvôli rúžu, nájdenému na mieste činu, ktorú tam nastrčila Barbara.

 Leonie, Tanja und Werner (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 462: Leonie Preisingerová tvrdí, že je príbuzdná Saalfeldovcov a Werner ju vyhodí z práce. Robert chce od Leonie, aby si nechala urobiť test DNA. Komisár Meyser oznamuje Felixovi, že polície našla v maringotke, kde bol uveznený, drahý dámsky rúž. Felix sa domnieva, že je Barbarin. Vera, matka Samie, sa v ordinácii u Gregora pýta na jeho vzťah so Samiou, ale tej to veľmi vadí. Felix si nahovára, že by sa jeho manželstvo a vzťah s Miriam dalo ešte zachrániť, avšak Miriam už plánuje schôdzky s Robertom. Barbara, ktorá pred tým vzala Nore rúž a narafičila ho na miesto únosu, podstrkuje Nore do peňaženky policajne označenú bankovku z výkupného. Felix na to náhodou príde a označí Noru ako Cachrovu spolupáchateľku.

 Hildegard, Leonie und Robert (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 461: Anneliese opúšťa Fürstenhof. Nora však - pretože vie na Brabaru, že predstiera tehotenstvo - vydiera Barbaru ďalej. Chce od nej kontakty na prominentov, ktorých by mohla pozvať na golfový turnaj. Barbara s Norou nechce spolupracovať a premýšľa, ako by ju za vydieranie mohla potrestať. Leonie o sebe prezradí Tanje, že je vnučkou Ludwiga Saalfelda. Tanja je nadšená a nesie tú novinu Robertovi. Ten je k Leonie priateľský a navrhne jej, aby si s pomocou jeho vlasov nechala urobiť genetický test. Werner k Leonie až toľko priateľsky nie je. Barbara mu totiž nasadila chrobáka do hlavy, a síce že Leonie má zálusk na dedičtvo, z čoho Werner Leonie hneď osočí. Gregor sa nechá od Samie masírovať. Je pri tom aj Felix, ktorý hneď spozná, že Gregor je do Samie blázon. Tak isto mu to hneď povie, tak ako to kedysi povedal Gregor jemu… Viktoria radí Miriam, aby sa Robertovi vyznala zo svojich citov. Miriam teda aspoň Robertovi prizná, že chcela znova zasadiť rozmarýn - symbol ich lásky. Robert prizná to isté a navrhne Miriam spoločný piknik. Miriam súhlasí.

Leonie und Hildegard finden Liebesbriefe (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 460: Leonie po rokoch vracia do vinnej pivnice cennú fľašu blauštajnu. Pri tom s Hildegard objavia starú škatuľku plnú milostných dopisov. Jedná sa o dávnu korešpondenciu medzi babičkou Leonie a akýmsi W. Pán W. musel byť dedkom Leonie. Leonie chce teda za každú cenu ziistit, kto to bol. Hildegard a Alfons dojdu s pomocou starých fotografií k záveru, že W. bol Ludwig zvaný Wíček, manžel pani hotela, a Leonie je teda Saalfeldová. Nora zistí, že Barbara pred Wernerom tehotenstvo len predstiera. Začne Barbaru vydierať – chce od nej, aby Anneliese opustila kniežací apartmán. Anneliese Barbare sľúbi, že prvotriednu izbu opustí, keď ju Barbara pre dieťa založí vkladnú knižku s tučnou sumou. Barbara prikývne. Nora tak má kniežací apartmán k dispozícii pre prominentných hostí.

Miriam a Victoria ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 459: Robert vyčíta Miriam, že sa snaží potlačiť svoje city. Ale Miriam sa teraz chce venovať iba sebe. Viktoria jej vyčítá, že sa pohráva s citmi všetkých ostatných. Nora zistí, že Barbara o svojom trhotenstve klame. Leonie vráti náušnice po babičke, pretože sa zdá, že sú ukradnuté. Rozhodne sa naviac vrátiť aj fľašu vína a narazí pri tom na Roberta. Medzi Samiou a Gregorom preskakuje prvá iskra.

Barbara und Leonie (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 458: Miriam sa rozhodne, že sa bude sústrediť na prácu, a začne vyhadzovať všetko, čo jej pripomína Roberta. Felix neprestáva dúfať. Samia sa na Gregorovi učí masírovať. Barbare sa podarilo vzbudiť vo Wernerovi otcovské city a nechá si od neho darovať starý rodinný šperk. Ten zmizol, z čoho Werner obviní novú výpomoc v kuchyni, Leonie.

Miriam a Robert ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 457: Miriam se rozišla s Felixom a Robert sa teší, že teaz ju konečne získa on. Ale Miriam nechce, potrebuje čas, nechce sa viazať. Robert na ňu tlačí a tým ju ešte viac odradzuje. Miriam má výčitky svedomia, že Felixa opustila, bojí sa o neho, aby nezačal znova hrať. Werner sa dozvie, že Barbara prezradila Pechmeyerovi, že žiadny hráč ešte turnaj nepotvrdil. Hnevá sa na ňu a rozhodne sa, že Noru vezme späť na manažerske miesto. Barbare omedzí platobné karty. Gregor pozve Samiu do kina, ale než sa môže ich prvé rande uskutočniť, objaví sa zničený Felix. Gregor mu ponúkne, že u neho môže bývať. Leonie nastupuje do Fürstenhofu ako pomocná sila v kuchyni. Werner si znova všimne jej náušnice a uvedomí si, že k nim patrí náhrdelník jeho rodiny. Werner nájde Barbarin tehotenský test, ktorý je pozitívny. Barbara ho uišťuje, že už všetko zariadila a že pôjde na potrat.

Miriam a Felix ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 456: Werner je nahnevaný na Noru, pretože zradila jeho dôveru. Odeberie jej vedenie podniku a pridelí ju na recepciu, co si Barbara pekne vychutnáva. Nora ju však ubezpečí, že je presvedčená o tom, že Werner má súdnosť a uvedomí si, že ako manažerka je veľmi schopná. Pachmeyer sa dozvie, že Nore hrozí vyhadzov a vydá sa za Wernerom, aby mu ponúkol sponzorstvo svojho brata. Pritom pochváli Norinu stratégiu a doporučí Wernerovi, aby si tak šikovnú manažérku hýčkal. Miriam sa Felixovi prizná, že chcela s Robertom utiecť. Felix stále verí, že budú môcť začať znova, treba niekde úplne inde. Ale Miriam mu prezradí, že ho nikdy nebude milovať tak, ako milovala Roberta. A že s ním ďalej proste žiť nemôže. Keď sa to dozvie Robert, je rád, že je pre neho Miriam konečne voľná. Ale Miriam k nemu nechce. Nechce začínať nový vzťah. Vera nastupuje ako nová chyžná a Tanja ju zasvecuje. Pri upratovaní nájdu v jednej izbe Leonie, ktorá si chcela prehliadnuť hotel, v ktorom jej babička kedysi pracovala. Tuší, že za rychlým odchodom jej babičky z Fürstenhofu sa skrýva nejaké tajomstvo. Samia si robí masérský kurz.

Felix a Miriam ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 455: Werner stiahol Barbaru z prípravy golfového turnaja. Barbara má vztek, ale snaží sa robiť, že jej to naopak vyhovuje. Zato Nore sa bez Barbariny podpory nedarí zohnať sponzorov, pretože nemá žiadných VIP hostí. Pachmayerov brat by mal o sponzorstvo záujem, ale iba za predpoklad, že už niekto z prominentov potvrdil účasť. Xaver jej poradí, nech Pachmayerovi zaklame, že už prominentii potvrdili. Pachmayer je nadšený, prisľúbi brata priviesť, ale potom sa od Barbary dozvie, že všetko nie je v poriadku, a sponzorstvo sa zruší. Nora sa tým dostáva do problémov. Vera sa snaží získať miesto chyžnej vo Fürstenhofe. Všetci sú ale presvedčení, že môže za Elisabetin odchod, a tak sú proti nej zaujatí. Alfons sa rozhodne vydať sa za ňou a ospravedlniť sa za toto povrchné odsudzenie. Nakoniec sa podarí presvedčiť aj Roberta a Vera miesto chyžnej získava. Miriam stále rieši svoj vzťah medzi dvoma mužmi. Roberta miluje, ale nechce si to priznať. Stále sa snaží presvedčiť sama seba, že miluje Felixa, ale pochybnosti o tomto vzťahu ju neustále prenásledujú. Nakoniec sa rozhodne a zverí sa Felixovi.

Miriam a Robert ( Image : ARD / Jo Bischoff )

 

 *Epizóda 454: Miriam sa Robertovi zverí, že by s ním chcela žiť, ale nedokáže to povedať Felixovi. Chce, aby spolu utiekli, čo Robert odmieta. Ten chce jednať čestne. Miriam sa urazí a strávi s Felixom noc v horách. Robert sa zverí Viktorii a tá s tým beží za Miriam. Chce to povedať aj Felixovi, lenže v tej chvíli sa medzi Miriam a Robertom rozpúta hádka, ktorú si nemôže nevšimnúť ani Felix. Barbara sa snaží spojiť sa s Norou proti Wernerovi, ktorý sa k obom zachoval nevhodne. Werner na udobrenie poverí Barbaru organizáciou golfového turnaja, ale pre istotu k nej pridá aj Noru. Barbara dáva Nore najavo svoju nadradenosť, Werner sa ale postaví na stranu Nory. Johann sa snaží nájsť pre Veru prácu, ale Alfons sa s ním o tom odmieta vôbec baviť. Nakoniec ale s Hildegard uznajú, že Johannovi a Vere krivdili. Do dediny prichádza Leonie na pohreb svojej babičky. Zoznámí sa s Hildegard, začne u nich bývať. Hildegard s Alfonsom pátrajú po minulosti jej babičky. Pracovala vtedy za mlada ako chyžná co Fürstenhofe a nečakane z dediny odišla.

Miriam ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 453: Barbara pristihne Wernera, ako sa v stájni bozkáva s Norou Dammannovou. Trvá na tom, aby riaditeľku prepustil, ale Saalfeld senior sa snaží celú vec zahrať do autu. Po odchode Elisabeth Saalfeldovej sa musí Vera Oboteová vysťahovať z Fürstenhofu, a keď jej poskytne azyl Johann Gruber, zavdá to príčinu k najrôznějším dohadom, či títo dvaja spolu niečo majú alebo nie. Miriam si stále zřrteľnejšie uvedomuje, že má manžela síce rada, ale jej láska k Robertovi predsa len nevyhasla úplne.

Felix a Miriam ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 452: Miriam urobí Robertovi scénu kvôli tomu, že si usporiadal s Viktoriou piknik a strávili spolu, samozrejme ako priatelia, noc na horskej lúke. Navonok sa síce tvári, že jej ide o to, aby Robert Viktoriu opäť nezklamal, ale vo vnútri v nej je uhlík žiarlivosti. Postupne si uvedomuje, že Roberta stále ešte miluje, aj keď je vydatá za Felixa. Barbara pristihne Wernera a Noru Dammannovú v objatí a pri bozku, ktorý rozhodne nevypadá ako priateľský. Saalfeld senior má naozaj čo vysvetľovať.

Victoria a Robert majú piknik ( foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 451: Robert vyláka Viktoriu na piknik a obaja sa udobria. Rozhodnú sa, že zostanú priatelia, a aj keď Robert nedokáže prekonať svoju lásku k Miriam, snaží sa to nedať najavo.Aj tak Felix dobre tuší, že v ňom má aj naďalej súpera, a patrične žiarli. Tak isto Miriam sa prestáva vo svojich citoch vyznávať.

Barbara Werner je reč ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 450: Elisabeth Saalfeldová zistí, že jej vzťah s Johannom Gruberom nemá perspektívu, a rozhodne sa, že odíde do Afriky za sestrou Charlotte a bude sa opäť venovať charite. Nore Dammannovej v hádke s Barbarou vykĺzne, že sa vyspala s Wernerom, a tomu dá veľkú prácu vyhovoriť svojej partnerke, že to nie je pravda. Robert sa vracia z pobytu v benediktinskom kláštore ako vymenený, a pretože prišiel o čuch a chuť, rozhodne sa písať kuchárske knihy. Felix na neho stále žiarli a domnieva sa, že mu chce prebrať Miriam.

Nora a Jonas ( Foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 449: Johanova prosba, aby s ním šla prehovoriť Veru, aby zostala v Nemecku, bola pro Elizabeth tou povestnou poslednou kvapkou. Odchádza od Johana k deťom, aby si všetko v kľude vyjasnila. Barbare sa tak isto vďaka podplatenému podkonému podarí zvaliť vinu za požiar v stajni na Jonasa. Werner síce Jonasovi neverí, ale inak nechce vyvozovať žiadne dôsledky. Xaver ako vrchný recepčný komanduje svoje poddozrenie. Nedbalá práca sa mu však vypomstí, keď se mu podarí obsadiť Kniežecí apartmá dvakrát. Jeho kariéra končí skôr, než začala a recepcii opäť preberá Alfons, ktorý sa zo stesku po práce predčasne vráti z dovolenky. Elizabeth a Johan sa chcú zmieriť, ale opäť medzi nimi dôjde k hádke a Elizabeth vzťah ukončí. Barbara provokuje Noru a ta jej vo vypjatej hádke povie, že sa vyspala s Wernerom.

Felix rozhovory s Elizabeth ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 448: Gregor s Hildegard nechajú Alfonsa zomrieť, aby ho vyburcovali z jeho letargie. Johann a Elizabeth sa stále hádajú, pretože Elizabeth žiarli na Veru. Potvrdí sa, že Alfonsovi v nemocnici zamenili výsledky a že netrpí obávanou rakovinou, má len nevinnú gastritídu. Vera sa chystá čo najskôr odletieť. Viktoria utvrdí Felixa v tom, že Miriam stále ešte miluje Roberta. Alfons odchádza na dovolenku a Xaver preberá jeho funkciu a hneď si začne zjednávať rešpekt. Keď sa Jonas Barbare vzoprie, Barbara podpáli cigaretou stajňu. Alfons s Hildegard odchádzajú na motorke na dovolenku, Xaver a Tanja sa s nimi prichádzajú rozlúčiť. Felix prezradí Miriam svoje pochybnosti o tom, či ho ešte miluje alebo či s ním zostává len preto, že sú manželia.

Hildegard a Pachmeyer ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 447: Hildegard donúti ísť Alfonsa za doktorom Bergameistrom, aby sa presvedčil, že mu nič nie je. On ale Gregorovi nepovie všetko, a ďalej trvá na tom, že umiera. Pachmayerovi sa zverí, že chce odísť do hôr a tam v kľude a miere zomrieť. A dáva Pachmeyerovi požehnanie, aby po jeho smrti prevzal Hildegard do svojej ochrany. Pachmeyer sa teda o Hildegard aktívne uchádza, čo ju silno rozčuľuje. Alfons sa nedá oblomiť a stále sa chystá do hôr. Hildegard s Gregorem ted vymyslí plán. Hildegard nakvape Alfonsovi do piva uspávací prostriedok, a keď zaspí, nachystá všetko tak, ako keby zomrel. Keď sa Alfons preberie, robia, akože ho nepočujú, ako že hovoria zo záhrobia. Miriam s Felixom chcú svoje stodňové výročie od svadby osláviť spolu s Johannom a Elisabeth. Lenže tí dvaja nie sú spolu práve najlepšie. Elisabeth sa na Johanna hnevá, že si ju chce vziať len preto, aby už mu dala pokoj. Barbara s Wernerom učia Jonasa jazdiť na koni. Ten je z toho nadšený a teší sa, že do Fürstenhofu bude môcť príjsť aj jeho Silke. Ale Nora je proti, nepraje si, aby sa Barbara s Jonasom stýkala.

Gregor sa Alfons a Hildegard ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 446: Gregor sa rozhodne, že už si Hildegard vytrpela dosť, a že Alfons musí svojej žene konečne povedať pravdu. Nedovolí mu odísť, pokiaľ to nepovie. Nakoniec je Alfons rád, že už je to vonku. Hildegard sa hnevá, že jej to nepovedal skôr a hral to zbytočné divadlo, a je pripravená mu pomáhať. Elisabeth vyčíta Johannovi, že gramofón, ktorý pôvodne venoval jej, teraz daroval bez upozornenia Vere. Jonas pracuje v stajni a Barbara sa pokúša o zblíženie. Aj keď vie, že na koni sedel len raz, požičia mu koňa, aby sa mohol prejsť po krajine. Werner je preto veľmi nahnevaný, pretože Jonas sa mohol zabiť. Barbara sa dušuje, že sa zmenila a že chce chlapcovi pomôcť. Miriam by rada pokračovala vo svojom projekte vôní a chutí, ktorý začala s Robertom. Felix sa snaží jej pomôcť, chce do projektu zapojiť víno, ale Miriam si uvedomuje, že to nie je ono. A že nie je nutné, aby spolu za každú cenu pracovali. Hildegard je zdrvená z Alfonsovej choroby, ale snaží sa mu zbytok života zpríjemniť. Ideál naruší Alfonsovi Pachmeyer, ktorý prichádza so správou, že Alfonsov nález a nález jeho zosnulej ženy zamenili. Alfons tomu neverí, trvá na tom, že je chorý. A odmieta ísť k lekárovi. Hildegard mu povie, že pokiaľ k lékárovi nepôjde, nechá sa s ním rozviesť.

Alfons a Monika Zima ( Foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 445: Barbara sa snaží zblížiť sa s Miriam, vnucuje jej predstavu, že sa o ňu starala ako matka o dcéru, a Miriam ako vždy mäkkne. Elisabeth je nahnevaná na Johanna, je presvedčená, že s Verou niečo má. On aj Vera sa ju snažia presvedčiť, že to nie je pravda, ale veľmi to nepomáha. Alfons pracuje na tom, aby ho Hildegard nenávidela, teda aby netrpela, až zomrie, a preto sa snaží o nič netušiacu Moniku Winterovú uchádzať. Celkom úspešne sa mu podarí Hildegard rozhnevať. Tanja si Moniku poriadne podá za to, že ničí Sonnbichlerovcom manželstvo. Ale Maonika prišla do hotela, aby Alfonsovi ponúkla miesto recepčného v špičkovom hoteli. Keď však vidí, že nedokáže oddeliť osobné záležitosti od pracovných, tak ponuku stiahne a odchádza. Gregor nalieha na Xavera, aby pani Sonnbichlerovej povedal pravdu, pretože sám podlieha lekárskemu tajomstvu a nič povedať nesmie.

Johann a Elisabeth ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 444: Johann chce zrušiť svadbu, pretože ju nepovažuje za dôležitú, naviac nechce patriť do rodiny Saalfeldovcov. Elisabeth sa tým cíti ranená, ale keď jej to Johann vysvetlí, pochopí to a potvrdí, že naozaj spolu môžu byť šťastní aj bez svadby. Samia si kladie za vinu, že nebyť jej a jej matky, nerozbil by sa Johannovi s Elisabeth ich vzťah. Elisabeth nakoniec ale rovnako Johanna s Verou obviní, že spolu niečo majú. Robert odišiel a Miriam aj Viktoria sa s tým nedokážu vyrovnať, veľmi im chýba. Norin syn Jonas zmizol z internátu a naraz sa objavuje u nej. Oznamuje jej, že opoúšťa školu a odchádza na more. Werner sa ponúkne, že ho nájde, čo sa mu podarí. Prehovorí si s ním, pochopí, že Jonas chce odísť hlavne kvôli nešťastnej láske, a rozhodne sa, že mu pomôže. Nechá ho pár dní vo Fürstenhofe a naučí ho jazdiť na koňoch, aby sa Jonas mohol svojej milej vyrovnať. Xaver s Alfonsom sa snažia Hildegard presvedčiť, že má Alfons milenku, aby si o ňom nemyslela, že je homosexuál. Pomocou nastrčeného dopisu využijú Tanju ako klebetnicu a majú istotu, že sa to Hildegard včas dozvie. V kuchyni vládne bez Roberta chaos, ale stále sa nedarí prijať vhodného kuchára.

Nora a Jonas ( Foto : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 443: Felix vysvetlí Robertovi, prečo povedal kritikovi reštaurácii Klattoavi o jeho handicapu. Robert mu uverí a presvedčí aj Miriam o tom, že mal Felix v podstate dobré úmysly. Nora sa dozvedá, že jej syn Jonas zmizol z internátu. Robertovi sa podarí zachrániť svoju hviezdičku. Vzápätí odchádza z Fürstenhofu. Pri odchode nechce povedať Miriam, kam ide, na ako dlho a či sa jej ozve. Alfonsovi sa nedarí presvedčiť Hildegard, že nie je homosexuál a že nemá milostný vzťah s Xaverom. Johan neznesie tlak, ktorý na neho Elizabeth vyvíja a povie jej, že musí chystanú svadbu zrušiť.

Felix , Tanja a Robert ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 442: Viktoria dostala správu, že sa do Fürstenhofu chystá kritik reštaurácii Julius Klatt. Wernerovi sa nepodarí prehovoriť Roberta, aby sa vrátil do kuchyne a pre kritika uvaril. Reštaurácii Fürstenhofu totiž hrozí stata hviezdičky. Roberta nakoniec prehovorí po telefónu jeho matka. Robert požiada o pomoc pri ochucovaní najskôr Tanju. Tanja si uvedomuje svoje obmedzené možnosti a tak dlho nalieha na Miriam, až ju prehovorí. Felix prosí kritika Klatta o odloženie testu a vysvetľuje mu, že Robert má poškodené čuchové vlákna. Robert s Miriam spoločne vykúzlia menu k naprostej kritikovej spokojnosti. Kritik Robertovi vyjaví, že mu Felix povedal o jeho handicapu. Robert je zdesený.

Pachmeyer , Alphonse a Xavier ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 441: Felix navrhuje Miriam, že pokiaľ miluje Roberta viac než jeho, mali by sa rozísť. Robert sa po nevydarenom pokuse o samovraždu rozhodne, že odíde z Fürstenhofu. Elizabeth sa prihovára u Wernera, aby dal Johanovi jeho staré miesto záhradníka.

Tanya drží Robert na ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 440: Tanji sa v poslednej chvíli podarí zabrániť Robertovi, aby v opilosti skočil z balkóna hotela. Nora sa obáva, že jej milostné dobrodružstvo s Wernerom bude mať neblahé následky. Hildegard už ďalej neznesie Alfonsove podivné chovanie a odchádza za dcérou Marie na usadlosť Thalheim. Po Robertovom pokuse o samovraždu má Felix pocit, že všetko je jeho vina a že vzťah medzi Miriam a Robertom je omnoho silnejší, než sa na prvý pohľad zdá. Chce od Miriam, aby sa uistila, že skutočne nemiluje Roberta viac než jeho.

Robert sa opije ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 439: Pokus presvedčiť Hildegard, že Alfons má milenku, sa nepodarill a Alfons je nútený vyjaviť Xaverovi svoje tajemstvo. Robert sa po niekoľkých drobných nezdaroch v kuchyni vzdáva svojej funkcie šéfkuchára a dokonca sa pokúša vziať si život. Prevoz v kuchyni neskončí v naprostom zmätku len vďaka pomoci obidvoch prevádzkových riaditeliek. Miriam plánuje, že bude v programoch „Symfónia zmyslov“ pokračovať sama. Werner zvedie Noru v stajniach.

Alfons sieht Hildegard mit Pachmeyer (Bild: ARD/Jo Bischoff)

*Epizóda 438: Hildegard je svedkom toho, ako sa jej muž bozkáva s neznámou ženou a pomstí sa tým, že príjme pozvanie starostu Pachmeyera na večeru. Barbara podezrieva Noru, že chce zviesť jej muža a chce Wernera donútiť, aby ju prepustil. Všetci sú nadšení z Norinho nápadu, usporiadať budúcu „Symfóniu zmyslov“ na horskej lúke. Miriam sa podarí nadchnúť pre Norin nápad aj Roberta, ale ten upadne do chmurnej nálady a obviní Miriam, že o čuch a chuť prišiel jej vinou.

Alfons prestrojení za ženu , Xaver ( image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 437: Hildegard si robí starosti o Alfonsa, má dokonca podozrenie, že trpí nejakou chorobou. Alfons sa jej aj s Xaverovou pomocou pokúšajú presvedčiť, že má priateľku. Nora sa snaží presadiť svoj nápad s kulinárskou akciou pod šírym nebom, keď svoj koncept predstavuje Wernerovi, nečakane sa zblížia. Felix zvolí, aby Miriam pomáhala Robertovi v kuchyni. Elisabeth sa vracia z Afriky a teší sa na svadbu.

Miriam Felix je priznanie ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 436: Robert ďalej spolupracuje pri varení s Miriam, Felix ju takmer pristihne. Miriam zle znáša, že musí Felixovi klamať, a rozhodne sa s tým skoncovať. Hildegard povie pánovi Pachmeyerovi, že Alfonsa opustiť nehodlá. Pachmeyer prehovorí Alfonsa, aby to bol on, kto Hildegard opustí, a tak Alfons predstiera, že má milenku. Vera má odletieť späť do Afriky, ale kvôli zraneniu musí let odložiť. Samia sa poháda s Johannom a pri tom mu povie, čo k nemu jej matka cíti.

Robert a Miriam sú hrdí ( Bild : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 435: Nadchádza veľká chvíľa. Robert a Miriam skladajú ťažkú skúšku. Predvádzajú svoju prezentáciu „Symfónia zmyslov“. A tá skončí obrovským úspechom. Ničmenej Felix cíti pokorenie a prinúti Miriam k sľubu, že prestane s Robertom ďalej spolupracovať. Stretnutie Hildegard a starosta v kniežacom apartmáne, ktorú narafičil Alfons, dopadne obrovským fiaskom a Hildegard, šokovaná Aloisovými milostnými návrhmi, uhodí na manžela a snaží sa zistiť, o čo mu naozaj ide.

Robert a Miriam ( Image : ARD / Jo Bischoff )

*Epizóda 434: Robert s pomocou Miriam zatiaľ obratne maskuje, že vlastne nemôže špičkovo variť, pretože po údere Felixovov päsťou do nosa stratil čuch a chuť. Obaja ďalej pracujú na príprave tvorivej dielne prípadne nazvanej „Symfónia zmyslov“, ktorú chcú usporiadať pre celebrity a novinárov. Alfons sa aj naďalej marne pokúša zblížiť svoju Hildegard so starostom Pachmayerom a naaranžované stretnutie v kniežacom apartmáne končí trapasom.

Robert Gregory je na v praxi ( foto : ARD / Jo Bischoff )